Полная версия этой страницы: Как устранить самовольную переделку?
Andy
Добрый день
Уважаемый КМРТС, подскажите, пожалуйста, как правильно поступить в сложившейся ситуации.
В 9-этажном доме (Парковая, 87) несколько лет назад наш сосед по стояку (с первого этажа) произвел самостоятельное переоборудование системы отопления. Достоверно это стало известно только сейчас, когда в конце октября комиссии ОСМД удолось попасть к нему в квартиру и визуально установить наличие переделок. Три предыдущие зимы температура батарей была неадекватно низкой в сравнении с температурой подачи, которая соответствует погоде. В особо морозные дни температура в кухне и комнатах опускалась до 13...15 градусов. Этому соседу дали две недели на устранение переделок, однако своего обещания всё устранить он не сдержал. Уже 4-й отопительный сезон мы чувствуем, что опять будем замерзать. Соседи по стояку - а это немало стариков и маленьких детей - страдают из-за холода и болеют. К КМРТС претензий нет - вы поставляете тепло в нужном объеме. Но без вашей помощи, очевидно, не обойтись.
Дайте, пожалуйста, совет, как с ним совладать эффективно, оперативно и в правовом поле?
Спасибо!
PTO
Andy,Відповідно до частини 1 і 2 статті 368 Цивільного кодексу України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві є спільною сумісною власністю. Суб’єктами права спільної сумісної власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, а також держава, територіальні громади, якщо інше не встановлено законом.

Оскільки системи опалення та гарячого водопостачання будинку є спільною власністю всіх власників приміщень у багатоквартирному будинку, то власник окремого приміщення не має права самовільно змінювати ці системи та здійснювати відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання.

Відповідно до частини 2 статті 369 Цивільного кодексу України розпорядження майном, що є у спільній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників. Також зазначимо, що такі дії можуть погіршити умови проживання у будинку, що порушить права мешканців квартир, не обладнаних індивідуальним опаленням, та суперечитиме статті 41 Конституції України, відповідно якої використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

При цьому слід зазначити, що переобладнання системи опалення призводить до розбалансування внутрішньо будинкової системи опалення, яка відноситься до інженерної системи будинку, як цілісного майнового комплексу.
Згідно з вимогами відповідних будівельних норм при проектуванні будинку, в якому передбачається централізоване теплопостачання, всі стояки та внутрішні розподільчі мережі опалення гідравлічно ув’язані для забезпечення стабільної роботи внутрішньо будинкової системи загалом.

Будь – яке втручання в неї шляхом зміни гідравлічного опору погіршує роботу системи загалом, чим порушує права інших мешканців, що є недопустимим за Цивільним кодексом України.

На підставі наведеного, рекомендуємо голові ОСББ створити комісію в складі: представника ВО «Краматорськміжрайтепломережа», представника відділу транспорту, зв’язку та енергетики Краматорської міської ради, для складання Акту за фактом порушення. У разі не виконання даних порушень, даний Акт дає можливість звернутися до суду.
Andy
Дякую Вам.

Діємо!
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.